NTZW

z innej strony

Felietony

123

Korea Północna. Dlaczego Rosja i Chiny milczały i milczą?

Mam pewne obawy co do Korei Północnej. Wśród 25 milionowej ludności, poddawanej od 70 lat pranie mózgów, terroryzowane mogło dojść do poziomu orwelskiego roku 1984. Nawet najsilniejsze psychicznie jednostki mogą grać swoją rolę obywatela tego terrorystycznego państwa bojąc się zesłania do obozu koncetracyjnego. Moja obawa wiążę się z dziwnym zachowaniem Chin i Rosji w tej sytuacji. Przeciw nawet Kreml czy Pekin muszą chyba się zastanawoić. Były agent KGB nie sądzę zeby nie dochodzil do wniosku ze szaleniec u sterów Korei może doprowadzić do katastrofy. Dlaczego milczały i dalej milczą

SouthWest_Burger

Jedzenie a Lajstalf

Na początku września razem z marką Yves Rocher podróżowałam po Francji. O głównym celu mojej wizyty z pewnością będę pisać jeszcze na blogu, dziś jednak chciałam pokazać Wam inny aspekt związany z moim wyjazdem do Paryża i Bretanii, a mianowicie – francuskie jedzenie. Jeszcze przed wyjazdem podejrzewałam, że ta podróż będzie świetną okazją do wypróbowania wielu wspaniałych francuskich potraw i nie pomyliłam się. Moja wizyta we Francji okazała się niesamowitym kulinarnym doświadczeniem. Przy okazji tego wpisu przybliżę też moje podejście do jedzenia, bo jestem zwolenniczką teorii, że pysznego jedzenia nie można sobie odmawiać. Jak takie myślenie pogodzić z posiadaniem szczupłej sylwetki? Wystarczy po prostu spojrzeć na to od innej strony. Jestem zdania, że moja szczupła talia to jedynie efekt uboczny dbania o zdrowie, a nie główny cel, do którego dążę. Dziś na blogu o tym, jak jeść „zakazane” rzeczy i nie tyć – zapraszam! (więcej...)

IMG_2161

Pałac w Pałacu

Śledził go przez cztery lata. Robił zdjęcia lustrzankami, aparatem analogowym i komórką, pokazał w trakcie śnieżycy, upałów, nocą, o wschodzie i zachodzie, z rozmaitej perspektywy. Na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki można obejrzeć wystawę 22 fotografii Sebastiana Czarneckiego "Pałac w Pałacu". Zdjęcia miały wisieć do sierpnia, ale tak się spodobały zwiedzającym, że zarząd PKiN nie zdejmie ich do końca listopada. Sukces wystawy tkwi w prostocie: fotografie nie mają rozbudowanych, historyczno-urbanistycznych opisów, nie próbują odwołać się do emocji, które do dziś budzi socrealistyczny monument, ale pokazać jego zmienność i nie dla każdego dostrzegalne piękno.

Najlepsze napisy z manifestacji

Nasz dzielny redakcyjny ochotnik udaje się na różnego rodzaju manifestacje i łapie najbardziej kreatywne napisy na sztandarach 🙂

fb/

Najlepsze teksty z wiadomości

Zajrzyjcie na nasz fanpage, gdzie gromadzimy po prostu najlepsze teksty z Wiadomości 🙂

screenów
komentarzy
+
odbiorców

Osoby, które szanujemy, doceniamy i oglądamy. 

Polecamy!

krzysztof gonciarz

polski publicysta, podróżnik, vloger i autor książek. Były dziennikarz portalu Gry-Online. Obecnie znany jest za sprawą prowadzenia dwóch kanałów w serwisie YouTube: komediowego Zapytaj Beczkę oraz wideobloga Krzysztof Gonciarz. Współtworzy on również wraz z Kasią Mecinski kanał TheUwagaPies.

Rudy wychodzi z cienia

Czyżby jeden odcinek Gry o Tron spowodował światową rewolucję?

Ucho prezesa

Warto przypomnieć sobie odcinki z przed ery tego kltowego już serialu

Radosław Gajda

absolwent kierunku architektura i urbanistyka na Politechnice Warszawskiej, studiował także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Autor opracowań naukowych i popularyzatorskich z dziedziny architektury oraz wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej.

Saturday Night Live

Polecamy na youtube

Alec Baldwin jako Donald Trump

Parę słów
od Andrzeja

Podróż między śniadaniami wielkanocnymi.

Na czerwonym świetle z samochodu wysiada kierowca. Spokojnym, pewnym krokiem idzie do bagażnika. Otwiera go niespiesznie.

Myślimy: chojrak, światło zaraz sie zmieni, trzeba będzie ruszać.

Wyciąga z bagażnika kurtkę. Zakłada ją na siebie powoli, można by rzec, że nawet z nadmiernym pietyzmem. Ma minę człowieka, który widział juz wszystko co świat ma do zaoferowania.

Zamyka bagaznik i kieruje sie w stronę otwartych drzwi kierowcy. Z gracją mija je, idzie na przystanek i wsiada do tramwaju, ktory wlasnie podjechał, zostawiając otwarte drzwi kierowcy. I pasażerów w aucie.

Dopiero po chwili zrozumielismy, że zakończył tym samym tegoroczną świąteczną kłótnię.

#zwyklybohater

Close Menu